صعود به قله ی 4811 متری سبلان

صعود به قله ی 4811 متری سبلان

برنامه ی صعود به قله اجرا شده توسط ایرمان سیر و آتور ایرانیان در طول 2 روز انجام شد و این برنامه طوری برنامه ریزی شده بود که همه ی افراد از مبتدی تا حرفه ای بتوانند صعودی موفق داشته باشند.

سرپرستان این برنامه آقایان ایرج معانی و سیاوش شهباززاده از هیمالیانوردان و کوهنوردان مجرب کشور و مؤسسین ایرمان سیر ایرانیان بودند.

نقطه ی شروع این برنامه از استان اردبیل بود و همه ی افراد شرکت کننده در برنامه در ساعت مشخص گرد هم آمده، سوار وسیله ی نقلیه ایرمان سیر شده و راهی شابیل شدند. پس از حدود 2 ساعت رانندگی به شابیل رسیده و سوار وسیله ی نقلیه ی محلی شده و راهی اکو کمپ سبلان شدیم.

اولین اکو کمپ راه اندازی شده توسط ایرمان سیر و آتور سیر ایرانیان در دامنه ی کوه سبلان در ارتفاع 3550 متری میزبان تیم های کوهنوردی در سه ماهه ی تابستان می باشد و با هدف رعایت اصول اکوتوریسم و داشتن کمترین اثر ممکن بر طبیعت راه اندازی شده است. این اکو کمپ با خدماتی نظیر سرو غذاهای گرم و سرد و اقامت در چادر میزبان تعداد زیادی از کوهنوردان می باشد.

پس از رسیدن به اکو کمپ، میهمانان توسط تیم ایرمان سیر ایرانیان مورد استقبال قرار گرفته و پس از مشخص شدن چادرها و گذاشتن کوله ها در چادر، میهمانان به چادر غذاخوری رفته و اسنک مختصری با چای و نسکافه میل کردند. در همین حال میهمانان شروع به معرفی خود کرده و جلسه ی آشنایی با کل میهمانان و اعضای تیم ایرمان سیر صورت گرفت. سر ساعت مشخص شده توسط سرپرست برنامه تیم کوهنوردان راهی هم هوایی شدند. پس از برگشت از هم هوایی، شام و لانچ باکس های (لانچ باکس برای روز صعود می باشد) از قبل تهیه شده تقدیم میهمانان شد و بعد از صرف شام سرپرست نکته های لازم درباره ی صعود فردا و زمان بیدارباش و صرف صبحانه را اعلام کرد. سر ساعت مشخص همه به خواب رفته و حدود ساعت 4 صبح، با هیجان وصف ناپذیر صبحانه ای پر انرژی خورده، هد لامپ ها را روشن کرده و راهی قله شدند.

بسته به تعداد نفرات تیم کوهنوردان 2 یا 3 سرپرست تیم را همراهی می کنند و در این برنامه بنا بر این بود که سرساعت 12 در قله ی 4811 متری سبلان لانچ باکس صرف شود و همینطور هم شد. بعد از صرف لانچ باکس و سپری کردن مدت کمی در قله تیم راه برگشت را پیش گرفتند.

تیم صعود کنندگان پس از رسیدن به اکو کمپ با لب های خندان و روحیه ی سرشاژ از انرژی مثبت، با میوه، آبمیوه و انواع نوشیدنی مورد استقبال قرار گرفتند. پس از خوردن نهار خوشمزه، تیم کوله های خود را جمع کرده و یکی یکی سوار پاترول ها و لندرورها شدند. پس از حدود 1 ساعت رانندگی به شابیل رسیده، سوار اتوبوس شده و به اردبیل بازگشتند. اتوبوس مسافران را در همان نقطه ی شروع پیاده کرده و تیم ایرمان سیر مسافران را به امید دیداری مجدد بدرقه کردند.

تخفیف های "شگفت انگیز مخصوص اعضا" را دریافت کنید

فقط با عضویت در خبرنامه ما